« Kolovoz 2020 »

Večer matematike
Autor: Gabrijela Krišković, 17. 12. 2019.

U utorak 10. prosinca 2019. naša škola postala je dijelom velikog projekta pod nazivom Večer matematike. S ciljem popularizacije matematike, Hrvatsko matematičko društvo uz potporu Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta osmislilo je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici, a koje su naši vrijedni učitelji uspješno realizirali.

Uz mnoštvo smijeha, igre i zabave  naši su učenici sudjelovanjem u zabavnim aktivnostima otkrili često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike te, nadamo se, dobili nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te shvatili da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Da matematika nije samo „tlaka“  učenici su mogli iskušati kroz „Radne centre“ uz detaljne upute i pomoć dežurnog učitelja. No, da se Večer matematike ne bi svela samo na igranje i rješavanje zabavnih igara, učenici sedmih razreda sudjelovali su u kreativnoj matematičko – likovnoj radionici gdje su uz primjenu omjera i kanona nastala prava remek – djela.

Zahvaljujemo se svim učesnicima, kojih je bilo 228, na sudjelovanju te se nadamo da ćemo i iduće godine zajedno uživati u novim radionicama.

Voditeljice projekta: Gabrijela Krišković i Sonita Penavin