Autor: Marjana Seršić, 18. 3. 2020.

Od ponedjeljka 16. ožujka 2020. godine prema uputama Nacionalnog stožera civilne zaštite obustavlja se nastava u svim osnovnim i srednjim školama te fakultetima u Republici Hrvatskoj. Odgovornost svakog od nas je bitna, a disciplina je preduvjet kako bi se spriječilo širenje epidemije.

......

Djelatnici škole bit će na svojim radnim mjestima do nove upute i dok sve ne pripremimo. Škola će organizirati prihvat učenika, ali ovo nisu dani štrajka, radi se o epidemiji i s obzirom na situaciju u Hrvatskoj i Europi vjerujemo da je svima u interesu da smo što više kod kuće.

Produženi boravak prema zadnjoj uputi Grada koji ga organizira neće raditi. Moguće su promjene, o čemu ćemo vas izvijestiti.

Odgađa se testiranje djece koje je bilo predviđeno od 24.3.2020. do 1.4.2020. kod školskog psihologa. Ovisno o razvoju situacije roditelji će biti pravovremeno informirani o novim terminima.

Škole su, kao što ste iz medija upoznati dobile zadatak, organizirati način prenošenja informacija do učenika i roditelja.

Prema uputama Ministarstva odgoja i obrazovanja, mi smo se u školi odlučili za Lomen za učenike od 5. do 8. razreda, za našu internetsku stranicu i sve načine s kojima smo komunicirali i do sada.

Pri kraju smo s organiziranjem virtualnih učionica, a do srijede, kada se i za sve škole planira, vjerojatno će sve biti postavljeno i proradit će komunikacija na barem jedan od načina.

Svima nam je ovo novo iskustvo i kako tehnika ima svoje dobre i loše strane, vjerujem da ćemo uspjeti riještiti zadane zadatke.

Važne napomene:

1. Za pristup svim virtualnim učionicama, učeničkom mailu, materijalima za učenje od izdavača i Carneta, potrebno je znati učeničko korisničko ime i lozinku koju koristite za e-dnevnik. Poveznica na kojoj možete provjeritit ispravnost je https://provjera.skole.hr. Ukoliko ne radi, pošaljite upit na mail škole pa ćemo vam dostaviti novu uz prethodnu provjeru identiteta s razrednicima.

2. Na HRT-u će se odvijati nastava, a učitelji će ju popratiti s dodatnim zadacima. Upute za Loomen objavit ćemo u ponedjeljak nakon završetka priprema virtualnih učionica.
Učitelji su na nastavi često koristili digitalne učenike, učenici su mogli učiti sa stranica izdavača, ali od njih to nije obavezno traženo. Vjerujem da će učitelji pronaći zanimljiv sadržaj koji će učenici pronaći i učiti uz online upute, neće biti lako. Upute o korištenju digitalnih materijala izdavača, Carneta i drugih, objavit ćemo u drugoj obavijesti.

3. Nastava koja će se pratiti online, može se pratiti na bilo kojem računalu. Ukoliko učenik ima računalo i pristup neograničenom internetu, nije potreban tablet. Tableti su podijeljeni 5. i 7. razredima, a učenike koji nisu preuzeli svoje, razrednici će obavijestiti kada mogu po njih doći u školu. U 6. i 8. razredu smo prikupili podatke o učenicima koji nemaju računalo pa ćemo vam se javiti kako bi preuzeli tablete koje škola još ima na raspolaganju.

4. Ocjenjivanja ova dva tjedna nema, ali potrebna nam je i roditeljska pomoć u praćenju izvršavanja zadataka.

Nadam se da će sve ovo brzo proći, a do tada vjerujem u nas! :)