Autor: Marjana Seršić, 20. 3. 2020.

Stranica Škole za život sa službenim informacijama i uputama Škola za život

Elektronički identitet u sustavu AAI@EduHr je virtualni identitet, koji dobivaju pojedinačni korisnici u svojim ustanovama članicama CARNET-a (škole, fakulteti, instituti) i koji im omogućuje korištenje CARNET-ovim uslugama.
Elektronički identitet služi pri autentikaciji i autorizaciji za razne CARNET-ove usluge te je nužan za ostvarivanje prava na njihovo korištenje.

Jedna od usluga je elektronička pošta uz korištenje provjerenog identiteta. Detaljne upute za korišetenje školskog maila nalaze se na poveznici , ali za početak je dovoljno da krenete sa webmailom. Vjerujemo da će se učenici od 5. do 8. razreda znati dopisivati s razrednicima.

Uputa za Loomen: upute. Za sada se učenici mogu samo prijaviti u Loomen, a tijekom ponedjeljka slijede upute za prijavu u učionice svojih učitelja.

Na slijedećim poveznicama nalazi se raspored emisija koje bi učenici trebali pratiti: HRT raspored

Carnet je za učenike pripremio zanimljive sadržaje koje možete pronaći na poveznici. Preporučujemo edutorij i portal Nikola Tesla za učenje, e-lektire, e-laboratorij s prijedlogom zanimljivih progama. Ema, Sigma, Delta i CMS nisu za učenike.