Terenska nastava petih razreda
Autor: Gabrijela Krišković, 27. 2. 2014.

Dana 26.veljače 2014. oko 7 sati peti razredi naše škole krenuli su prema Zagrebu. Vožnja je trajala dva i pol sata, s kraćim stankama da nešto pregrizemo.

Kada smo nakon poprilično duge vožnje stigli, bili smo veseli. Ušli smo u izvana vrlo lijepo oslikano kazalište Trešnja. Nakon 20- ak minuta čekanja u hodniku ušli smo u gledalište. Pogledali smo humorističnu predstavu Ne, prijatelj u kojoj su glumili Saša i Živko Anočić, a koju je režirao Rene Medvešek. Kada je predstava završila opet smo se zaputili u hodnik i tamo nešto pojeli i popili. Zatim smo opet ušli u gledalište i saznali nešto o povijesti kazališta. Nakon toga slijedila je podjela u dvije grupe; prvo su jedni sjedili na pozornici i doživljavali što i glumci, dok su drugi obišli svu unutrašnjost kazališta pa obratno. Na pozornici smo vidjeli propadalište, isprobavali reflektore, vrtjeli se na pozornici. U obilasku kazališta vidjeli smo kako se upravlja reflektorima, kada je upotrebljava propadalište... Svašta smo vidjeli i naučili. Na povratku stali smo u McDonald'su gdje smo se lijepo najeli. Krenuli smo u Rijeku. Ispred dvorane Zamet bili smo oko pet sati. Svi smo bili sretni i zadovoljni!

Ines Strilić, 5.a

Izvor: Orjena Stefani-Marečić