Gosti iz Neussa u posjetu školi Zamet
Autor: Gabrijela Krišković, 2. 10. 2013.

Od 6. do 13.rujna 2013.g. po dvanaesti put posjetili su nas  naši prijatelji iz Realne škole Neuss-Holzheim.

Ravnatelj škole,  gospodin Wolfgang Spangenberger, došao  je u posjet s 27 učenika i šest suradnika. Doputovali su u Zagreb zrakoplovom, a mi smo se potrudili da ih upoznamo s kulturnim znamenitostima našeg  glavnog  grada. Gosti su bili smješteni u opatijskom  hotelu „Residenz“. Ravnateljica škole gđa Jadranka Sokal,učiteljica njemačkog jezika Silvija Nežić, učiteljice, učitelji i učenici pripremili su za prijatelje iz Neussa bogat program u kojem su sudjelovali i učenici 8.C razreda OŠ Zamet.

U ponedjeljak 9.rujna za naše goste upriličen je svečani  prijem u Gradskoj vijećnici grada Rijeke, a potom smo im pokazali mnogobrojne  ljepote našeg grada. Učenici su sudjelovali i u nastavnom procesu njemačkog jezika, engleskog jezika, tjelesne i zdrastvene kulture i likovne kulture, gdje su radili s našim učenicima zajednički rad- Graničnike za udžbenike s motivima hrvatske kulturne baštine i porukama na hrvatskom, njemačkom, engleskom, ruskom i japanskom jeziku.

Gosti iz Njemačke posjetili su i otok Krk i Istru. Učenici su uspostavili odličnu komunikaciju i druženje je završilo na obostrano zadovoljstvo.

Izvor: Silvija Nežić