Terenska nastava učenika 4. razreda
Autor: Gabrijela Krišković, 6. 10. 2013.

26.  rujna  učenici  četvrtih  razreda  bili  su  na  terenskoj  nastavi  u  Zagrebu .

Posjetili  smo  HRT  gdje  smo  vidjeli  kako  nastaju  radijske  i  televizijske  emisije,  razgledali  smo  znamenitosti  grada  Zagreba  uz  slušanje  zanimljivih  legendi  i  priča,  a  na  kraju  smo  posjetili  zoološki  vrt  u  kojem  smo  se  opustili  promatrajući  životinje  iz  cijelog  svijeta.

Riječki osnovnoškolci u HRT-u

Prije nego što sam posjetio HRT, mislio sam da u njemu rade posebni ljudi koji se inače ne mogu sresti na ulici.

Kad sam stigao pred HRT zgradu, zbog njene ljepote i još ljepšeg okoliša još više sam se iznenadio i ugodno osjećao.

Moje predrasude i nepoznavanje ljudi i rada u medijskoj kući pobijedio sam čim sam ušao u zgradu HRT-a.

Tamo sam vidio poznate i vrijedne  ljude koji proizvode TV i radio program koji svakodnevno gledamo.

Jednim malim dijelom upoznao  sam  se i  s vještinama pomoću kojih oni stvaraju program.

Kući sam se vratio sretan i zadovoljan što sam svoju sliku o HRT-u  još više popravio.

Meris Hodžić, 4.c

Riječki osnovnoškolci u HRT-u

Bili smo na izletu u Zagrebu gdje smo posjetili HRT. Pri ulasku u zgradu dočekala nas je ljubazna gospođa. Ugostila nas je u studiju gdje smo govorili o televizijskim i radijskim programima, HRT emisijama i snimanju emisija.

Posjetu smo nastavili razgledavajući razne prostorije i studija. Hodajući po hodnicima, vidjeli smo sliku gdje su vrpce u velikom hladnjaku i to mi je bilo jako zanimljivo.

Oduševljena sam bila kad smo gledali uživo emisiju Svaki dan, dobar dan“ koju možemo pratiti na HRT-u.

Ipak, najdraže mi je bilo kad sam vidjela uživo dugogodišnju voditeljicu „Dobrog jutra“ Blaženku Leib.

Edita Halačević, 4. c