« Siječanj 2020 »

Prosinac

Ograničenja postoje samo u našim umovima.

Ako koristimo maštu, otvaramo si svijet beskonačnih mogućnosti.

Jamie Paolinetti

Događanja i obavijesti
Učenici njemačkoga jezika izradili lijepe i korisne slikovnice
Autor: Iva Nežić Crljenica, 20. 12. 2019.

Profesorica njemačkog jezika Iva Nežić Crljenica je u 8.a, 6.a, 6.b i 6.c razredu provela miniprojekt izrade slikovnica koje će u nastavi upotrebljavati učenici mlađih razreda.

Prosinac, najveseliji i najljepši mjesec u godini, na satovima Njemačkoga jezika protekao je u radnoj, ali opuštenoj i veseloj atmosferi. Učenici su , slušajući popularne božićne pjesme, u parovima ili skupinama izrađivali slikovnice koje će mlađi razredi koristiti u nastavi pri obradi određenih sadržaja. 8. a razred izradio je slikovnice sa sljedećim temama: Das ABC, Körper und Krankheiten, Die Zahlen, Die Jahreszeiten, Tiere auf dem Lande, Tiere im Zoo, Advent und Weihnachten, Der Adventskalender, Die Kleidung, Das Frühstück. 6.a izradio je slikovnice na temu Im Dezember: Advent, Nikolaus, Weihnachten und Neujahr. 6.b i 6.c razredi izradili su slikovnice s temom Morgens vor der Schule.

Prelijepe, razigrane i šarene dječje slikovnice razveselit će najmlađe učenike, a starije motivirati na neki sličan novi projekt.

6.C RAZRED

8.A RAZRED