« Prosinac 2020 »

Studeni

Ne možemo svi činiti velika djela, ali možemo činiti mala djela s velikom ljubavlju.

Majka Tereza

Projektni tjedni u produženom boravku 2.a i 2.b razreda
Autor: Iva Nežić Crljenica, 6. 11. 2020.

Učiteljica Tatjana Majić sa svojim je 2.a i 2.b razredom osmislila zanimljiva tri projektna tjedna u produženom boravku.

Vrijedna učiteljica Tatjana Majić iz produženog boravka je za učenike 2.a i 2.b razreda organizirala 3 integrirana tjedna. Naime, svaki je tjedan obrađena jedna tema u sklopu koje je učenike poticala na istraživački rad i kreativno izražavanje te su se njegovali timski rad i tolerancija.

Prvi tjedan: Panda-tjedan

Učenici su istraživali činjenice i zanimljivosti o pandama. Napravili su plakate, izradili pande od kolaža te naslikali pandu.

Drugi tjedan: Jesenski tjedan

Učenici su slušali pjesme s temom jeseni. Izrađivali su grožđe i stabla od kolaža. Naslikali su jesensku balerinu. No, nisu se posvetili samo kreativnom izrazu. Naime, uočavali su promjene koje se događaju u prirodi te tako utvrdili znanja usvojena na nastavi.

Treći tjedan: Tjedan svemira

Gledajući dokumentarne filmove, učenici su se upoznali sa svemirom, planetima i zanimljivostima o planetu Zemlji. Pastelama su naslikali planete. U 3D tehnici napravili su plakat od salveta koje su bojili temperama. Pisani izraz njegovali su pišući sastav o našem planetu.

Jutra provedena u produženom boravku za naše mališane nikada nisu dosadna. Dapače, osim uživanja u prekrasnom druženju i opuštenoj atmosferi, učenici njeguju svoju kreativnost, toleranciju, pisano izražavanje te likovni izričaj. Učiteljica Tatjana Majić sigurno će im pripremiti još mnogo ovakvih zanimljivih tjednih radionica.