« Lipanj 2021 »

Lipanj - Kolovoz

Svaka osoba na ovoj zemlji puna je velikih mogućnosti koje se mogu ostvariti maštom, trudom i ustrajnošću.

Scott B.K.

Ove godine slavimo veliku obljetnicu, 130. rođendan!
U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

2.d razred sudjelovao u poučnoj radionici te tako obilježio mnoge važne datume u Godini čitanja
Autor: Iva Nežić Crljenica, 5. 5. 2021.

Učiteljica Višnja Persen i učenici 2.d razreda uživali su na radionici u školskoj knjižnici koju je za njih organizirala školska knjižničarka Katica Dekanić.

Vlada Republike Hrvatske i Ministarstvo kulture i medija provode „Nacionalnu strategiju poticanja čitanja za razdoblje od 2017. do 2022. godine“. 2021. godina slobodno se može nazvati jubilarnom godinom u sferi njegovanja kulture čitanja. Naime, 23. travnja održala se jubilarna deseta Noć knjige povodom Svjetskog dana knjige i autorskih prava, a 22. travnja obilježen je Dan hrvatske knjige. Cijela ova godina nazvana je Godinom čitanja jer će se raznim akcijama i programima usmjeriti pozornost na knjige i važnost čitanja.

U suradnji s učiteljicom Višnjom Persen, školska knjižničarka Katica Dekanić organizirala je za članove Čitalačkog kluba, ali i ostale učenike 2.d razreda, edukativnu radionicu. Pisac Jere Bilan poklonio je 2.d razredu svoju knjigu „Hobotnica Nika i prijatelji“. Nakon što su pročitali knjigu, učenici su na radionici povezali priče Jere Bilana s Danom planeta Zemlje i Godinom čitanja.

U opuštenoj i ugodnoj atmosferi školske knjižnice djeca su uživala i usvojila mnoga znanja kroz zabavu i druženje.