U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

Dodijeljen Oscar znanja
Autor: Gabrijela Krišković, 29. 6. 2018.

Najznačajnijom nagradom i priznanjem u obrazovanju Oscarom znanja, za osvojeno prvo mjesto na državnom natjecanju iz informatike, nagrađen je Boris Španić učenik 8.d razreda, a skulpturom mentorica Gabrijela Krišković.

Svečanosti dodjele nazočila je predsjednica Republike Kolinda Grabar-Kitarović koja se učenicima i prigodno obratila. "Drage Oskarovke i Oskarovci, vi ste svojim uspjesima, na kojima vam još jednom čestitam, već zakoračili na stazu osobnog uspjeha. Vjerujem kako će vaše daljnje školovanje biti i dalje uspješno, ispunjeno novim natjecanjem u izvrsnosti. Antička misao kaže da učenje nije ulijevanje tvari u posudu već rasplamsavanje žara. I zato vam svima želim da vas toplina koju daje samostalnost, snaga znanja koju ste stekli grije cijeloga života. Želim vam puno uspjeha", poručila je. Obraćajući se nagrađenima predsjednica je istaknula da je njihov uspjeh rezultat osobnih talenata, ustrajnog, vrijednog rada i discipline kao i uloženog rada i truda njihovih mentora.

Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak, čestitavši nagrađenima, njihovim mentorima i roditeljima na izvrsnosti, poručila je da jedino izvrsnost može Hrvatsku probuditi iz letargije. "Trenutno, cijela Hrvatska raduje se uspjesima naših sportaša, kao i svi mi ovdje i čestitamo im na tome. Ali, ono što bih ja svima nama zaželjela je da se ovi vaši uspjesi na jednaki način prepoznaju i slave jer vi ste najvažniji za budućnost naše države”, poručila je.

Nagrađenima su čestitali i predsjednik Hrvatske zajednice županija Goran Pauk te ravnateljica Agencije Jadranka Žarković-Pečenković.

Skulpture Oskara znanja i ove godine izradili su učenici Centra za odgoj i obrazovanje Čakovec u suradnji sa Srednjom školom "August Šenoa" iz Garešnice.

Dodijeljen Oscar znanja
Autor: Gabrijela Krišković, 29. 6. 2018.