U izborniku lijevo, pod 130 godina,  pogledajte prelijepe likovne radove, pročitajte zanimljive literarne radove te pratite aktivnosti povodom obilježavanja 130 godina postojanja Osnovne škole Zamet.

Obilježen Dan animiranog filma
Autor: Iva Nežić Crljenica, 9. 11. 2018.

Svake se godine 28.listopada obilježava Dan animiranog filma. „Crtići“ su sastavni dio djetinjstva i odrastanja, a nerijetko su izvrstan medij za prenošenje znanja.

Animirani filmovi garantiraju zabavu za cijelu obitelj, za male i velike. Djeca ih rado gledaju kako u najranijem djetinjstvu, tako i u tinejdžerskom uzrastu. No, „crtići“ ne moraju nužno imati isključivo zabavni karakter. Oni su izvrstan način i zahvalan medij za prijenos raznih činjenica te pružaju mogućnost lakšeg stjecanja znanja. U našoj smo Školi obilježili Dan animiranog filma tako da su učenici u sklopu obrada raznih nastavnih sadržaja gledali kratke crtane filmove. Tako je, primjerice, profesorica Ana Zeko Plazonić na satu biologije temu “Moje tijelo“ obradila tako da su učenici, između ostalog, pogledali poznati francuski crtani film „Bilo jednom… ljudsko tijelo“ (Il était une fois…la Vie). „Crtići“ su obradovali naše učenike i uljepšali im stjecanje novih znanja.

UČENICI NA SATU BIOLOGIJE

Obilježen Dan animiranog filma
Autor: Iva Nežić Crljenica, 9. 11. 2018.

UČENICI NA SATU BIOLOGIJE