Sedmaši na terenskoj nastavi u Zagrebu
Autor: Iva Nežić Crljenica, 9. 3. 2017.

Učenici sedmih razreda bili su 8. ožujka na terenskoj nastavi u Zagrebu. Posjetili su RTL Televiziju, Muzej iluzija i Tehnički muzej Nikola Tesla.

U zgradi RTL Televizije, hrvatske komercijalne televizijske postaje, učenici su upoznati s načinom rada jedne televizijske kuće i svim segmentima koji su potrebni da bismo svakodnevno mogli uživati u omiljenim emisijama, filmovima i serijama. U pratnji djelatnika Televizije ušli su u prostoriju režije te u glavni studio. Posebno je zanimljivo bilo uživo vidjeti dio studija predviđen za emisije RTL Direkt i Sve u šest te zeleni dio studija u kojem se snimaju neke emisije za RTL Kockicu i Vremenska prognoza. U obilasku se učenicima pridružio poznati meteorolog Nikola Vikić Topić koji nas svakodnevno obavještava o nadolazećim vremenskim prilikama.

U STUDIJU RTL TELEVIZIJE

U PROSTORIJAMA REŽIJE RTL TELEVIZIJE

Učenici su prošetali zagrebačkim centrom, posjetili Trg bana Josipa Jelačića, Kaptol, Tkalčićevu ulicu i Gornji grad. Divan sunčan dan i gradska vreva najavili su nam dolazak proljeća.

NA GORNJEM GRADU

Učenike je posebno duševio Muzej iluzija gdje su se zabavili, nasmijali, ali i naučili ponešto o percepciji, ljudskom mozgu i o tome kako je lako poljuljati naša osjetila.

U Tehničkom muzeju Nikola Tesla učenici su poslušali zanimljivo predavanje o velikom znanstveniku Nikoli Tesli te i sami sudjelovali u demonstraciji nekih Teslinih izuma i otkrića. Obišli su eksponate i tako u sat vremena upoznali razvoj tehnologije i strojeva od samih početaka u 18. i 19. stoljeću do danas.

PREDAVANJE O NIKOLI TESLI

KATJA I LEA U TESLINOJ SOBI

U SREDIŠNJEM DIJELU TEHNIČKOG MUZEJA S PRIJEVOZNIM SREDSTVIMA IZ PROŠLOSTI I SADAŠNJOSTI

Bio je to nastavni dan za poželjeti! Sunce, dobro društvo, zabava i smijeh, a k tome mnogo novih saznanja i zanimljivosti.