Suradnja s Ogrankom Zamet Gradske knjižnice Rijeka se nastavlja
Autor: Iva Nežić Crljenica, 25. 4. 2017.

Učenici 3.c razreda izložili su svoje radove u prostorijama Ogranka Zamet Gradske knjižnice Rijeka.

Već je nadaleko poznata suradnja naše Škole s brojnim riječkim ustanovama. S Ogrankom Zamet Gradske knjižnice Rijeka naše učiteljice njeguju dugogodišnju suradnju. Nerijetko ćete u ugodnim prostorijama Knjižnice naići na likovne ili literarne radove naših učenika.

Ovaj put možemo se pohvaliti izložbom likovnih radova 3.c razreda i njihove učiteljice Nine Cuculić, otvorenoj 12. travnja.

Oni su, naime, napravili ilustracije na temu lektira koje su obradili tijekom ove nastavne godine. Posjetitelje Knjižnice oduševit će poznati naslovi iz djetinjstva, a učenike, korisnike Knjižnice, potaknut će na posudbu i čitanje knjiga bez kojih nam djetinjstvo ne bi bilo isto. Vlak u snijegu, Čudnovate zgode šegrta Hlapića, Bijeli jelen, Petar Pan, Pipi Duga Čarapa, Miševi i mačke naglavačke, Nemam vremena te Dnevnik Pauline P. lektirni su naslovi koji su bili savršena inspiracija malenim umjetnicima.

No, učenici su u Knjižnicu unijeli i proljetno raspoloženje šarenim šeširićima punim cvijeća koje su također izradili na satu Likovne kulture.

Eto, posjet Ogranku Zamet već odavno za svrhu nema samo posudbu knjiga, nego i uživanje u radovima učenika Osnovne škole Zamet.