Zdravstveni klub i 2.a razred u posjetu JGL-u
Autor: Iva Nežić Crljenica, 25. 4. 2017.

Zdravstveni klub je organizirao posjet JGL-u 11. travnja.

Zdravstveni klub Osnovne škole Zamet pod vodstvom učiteljice Irene Budiše redovito učenicima organizira korisne radionice i predavanja. Ovoga su puta otišli korak dalje organiziravši 11. travnja posjet JGL-u, vodećem proizvođaču lijekova na području Primorsko-goranske županije, ali i jednoj od vodećih farmaceutskih tvrtki u regiji. Učiteljica Budiša je sa svojim Zdravstvenim klubom organizirala ovaj posjet za učenike svog 2.a razreda koji u sklopu nastave Prirode i društva baš sada obrađuju temu Zdravlje. Obzirom da se 7. travnja obilježava Dan zdravlja u cijelom svijetu, ovo je bio pravi trenutak za jedan ovako poučan i izuzetno zanimljiv nastavni dan. Pratile su ih učiteljica pripravnica Martina Milković i ravnateljica Škole Marjana Seršić.

Posjet kompleksu JGL-a organiziran je u dva dijela. Najprije su učenici posjetili laboratorij gdje su ih ljubazni laboranti upoznali sa zanimljivostima ovog zanimanja. Dječicu je posebno oduševila posebna zaštitna odjeća koju su morali odjenuti kako bi sudjelovali u izvođenju kemijskih pokusa.

U drugom dijelu posjeta učenici su poslušali zanimljivo predavanje o radu JGL-a i saznali da se ova tvrtka, osim što proizvodi svjetski poznate lijekove, bavi i zaštitom mora i čovjekova okoliša.

Djelatnike JGL-a oduševili su učenički likovni radovi koji sada krase njihove radne prostorije.

Velika hvala svim djelatnicima na prekrasno provedenom danu. Posebno se zahvaljujemo našim „domaćicama“ – voditeljicama obilaska, gospođama Jasmini i Ivani, te roditelju našeg učenika, gospodinu Vedranu Šjardiju, djelatniku JGL-a koji nam je pomogao u organizaciji posjeta.