Mali planinari u bajkovitom krajoliku Plitvičkih jezera
Autor: Iva Nežić Crljenica, 2. 4. 2019.

Iako je znanost prije mnogo godina objasnila postanak Plitvičkih jezera, za sunčanog proljetnog dana ovaj se krajolik čini gotovo nestvarnim, bajkovitim, izmišljenim...

Kao da gledamo najljepši prizor koji smo ikada mogli zamisliti, podaren nam od Majke prirode, dar koji smo dužni njegovati za buduće generacije! Plitvička jezera ne mogu dosaditi, ona svaki posjet začine novim valom oduševljenja i zahvalnosti.

Naši su Mali planinari prelijepu sunčanu subotu 30. ožujka proveli upravo u obilasku ovog turističkog bisera u srcu Like. Učenike su pratile učiteljice Anamari Boras i Višnja Petretić te ravnateljica Marjana Seršić, a pridružio im se stalan vjerni suradnik, gospodin Damir iz Planinarskog društva Tuhobić. Predobra djeca, riječima neopisiv krajolik, šum slapova, cvrkut ptica... Izlet iz snova!

Učiteljice Anamari Boras, Višnja Petretić, ravnateljica Marjana Seršić i gospodin Damir