Uključi se! Pomozi drugima!
Autor: Iva Nežić Crljenica, 24. 2. 2020.

U srijedu, 19. veljače 2020., našu su školu posjetile djelatnice Udruge Delta koja je osnovana  2008.g. u Rijeci s ciljem osnaživanja građana radi jačanja njihovog utjecaja na društvene procese. S vremenom se Delta usmjerila na mlade koji su njezina najvažnija korisnička skupina. Delta je regionalni partner nacionalnim i regionalnim organizacijama koje se bave mladima i razvojem demokratskog društva te je ujedno članica Mreže mladih Hrvatske GOOD inicijative.

Djelatnice su s učenicima petih, šestih i sedmih razreda, koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Građanski odgoj, održale radionicu o volontiranju. Tako su učenici definirali  što je volontiranje, koje aktivnosti spadaju u volonterski rad, kao i koje osobine mora imati čovjek koji želi postati volonter. Učenici su kroz razne edukativne igre iznosli i svoja iskustva i razmišljanja o pojmu volontiranja te učili kako mladi mogu promicati aktivno građanstvo. Nakon ugodnog i zanimljivog druženja i učenja, s djelatnicama Udruge Delta dogovorili smo i buduću suradnju i posjete.

Voditeljice Građanskog odgoja: Orjena Stefani – Marečić, Irena Budiša i Nina Cuculić