Projektni tjedan povodom obilježavanja Međunarodnog dana djeteta u produženom boravku 1. razreda
Autor: Iva Nežić Crljenica, 25. 11. 2020.

Vrijedne i maštovite učiteljice Ana Jeličić i Marina Marinković opisale su aktivnosti provedene u produženom boravku 1. razreda. I ovoga puta oduševio nas je njihov entuzijazam.

Povodom obilježavanja Međunarodnog dana djeteta učiteljice 1. razreda produženog boravka Ana Jeličić i Marina Marinković cijeli su tjedan sa svojim učenicima održavale razne aktivnosti koje promoviraju ideje i ciljeve Povelje Ujedinjenih naroda, a odnose se na dobrobit djece.

Učenici su tako imali priliku uživati u čitanju i razgovoru o djeci svijeta, slikanju i crtanju,

čitanju i promišljanju izreka, pjesama i priča o djetetu, pravima djeteta, obitelji, ljubavi, igri, sreći i prijateljstvu.

VELIK KAO DIJETE

ENES KIŠEVIĆ

Znaš li što ću ja postati
kada odrastem,
za tvoju ljepotu, svijete?

Ja kada odrastem
jako veliki,
ja ću postati dijete.

Najljepše je kad odrasteš,
a ostaneš dječji stvor,
pa svi misle da si velik
zato što si profesor.

Što si doktor od imena,
stručnjak za rakete -
a ne znaju da si velik
zato što si dijete.

Možeš biti pilot, rudar...
slavni pisac knjiga -
djetetu je svaki pos'o
lagan kao igra.

Ma nosio ja u glavi
i sve fakultete,
kad odrastem jako velik,
ja ću ostat' dijete.

Ove slike i riječi na plakatu su nastale kao motivacija nakon čitanja priče Dječak i lopta te čitanja slikovnice Dugine boje autorice Jennifer Moore- Mallinos u kojoj su djeca spoznala da su sva djeca i ljudi posebni i jedinstveni baš poput duginih boja.

Učenici su pogledali kratku lutkarsku predstavu o pravima djece i saznali koja su njihova prava i kako se naziva dokument o pravima djece.

Sam Dan djeteta obilježili su kao dan prijateljstva i razumijevanja među djecom jer djeca su ukras svijeta. Ona nose svjetove na dlanu.

Za kraj su zapjevali i zaplesali uz dječje pjesme.