Zdravstveni klub organizirao predavanje o zanimanju medicinska sestra/medicinski tehničar
Autor: Iva Nežić Crljenica, 9. 3. 2017.

Svjetski dan bolesnika obilježava se 11. veljače, a Hrvatski dan liječnika 26.veljače. Ovi važni datumi podsjećaju nas na važnost liječničkog, ali i svih ostalih zdravstvenih zanimanja te su potaknuli učiteljicu Irenu Budišu i Zdravstveni klub Osnovne škole Zamet na organizaciju zanimljivog predavanja pod nazivom „Zdravstveni djelatnici-zanimanje medicinska sestra/medicinski tehničar“.

Predavanje su 3. ožujka održale anesteziološka medicinska sestra Sandra Smoković i prvostupnica sestrinstva Božena Beuković. One su učenike drugih razreda na zanimljiv način upoznale s prirodom svog teškog i odgovornog posla. Učenici su postavljali gošćama brojna pitanja, a najviše ih je oduševio materijal i pribor za rad koji medicinske sestre svakodnevno upotrebljavaju na svojim radnim mjestima. Predavanju je nazočila i ravnateljica Škole Marjana Seršić.

Velika hvala dragim gošćama! Naš će Zdravstveni klub zasigurno i ubuduće organizirati još mnoga zanimljiva i korisna predavanja kako bi na kvalitetan način informirao učenike o zdravstvu i zdravim životnim navikama.

NAŠE GOŠĆE BOŽENA BEUKOVIĆ I SANDRA SMOKOVIĆ

MEDICINSKI PRIBOR KOJI SVAKODNEVNO UPOTREBLJAVAJU MEDICINSKE SESTRE

DRUGAŠIĆI ZAINTERESIRANO PRATE PREDAVANJE I POSTAVLJAJU PITANJA

PREDAVANJU JE NAZOČILA I RAVNATELJICA ŠKOLE MARJANA SERŠIĆ