Obilježen Svjetski dan voda
Autor: Iva Nežić Crljenica, 9. 4. 2024.

Profesorice Adriana Beović i Ana Zeko Plazonić opisale su aktivnosti provedene povodom Svjetskog dana voda:Profesorice Adriana Beović i Ana Zeko Plazonić opisale su aktivnosti provedene povodom Svjetskog dana voda:

22. ožujka 2024. učenici koji pohađaju izvannastavne aktivnosti Mladi fizičari i Prirodoslovna grupa obilježili su Svjetski dan voda uz vodstvo učiteljica Ane Zeko Plazonić i Adriane Beović.

Svjetski dan voda obilježava se svake godine 22. ožujka s ciljem podizanja svijesti o značaju i važnosti pitke vode te promicanja održivog korištenja vodnih resursa.

Mladi fizičari su izvodili pokuse ispitujući kemijska i fizikalna svojstva vode, a Prirodoslovna grupa je napravila fontanu sa živim biljkama.
Da bi se bolje upoznali s tom dragocjenom tekućinom, Mladi fizičari su sami ispitivali kemijska i fizička svojstva vode te bilježili dobivene rezultate i zaključke.

Učenici koji pohađaju Prirodoslovnu grupu su izradili  fontanu s živim biljkama da ukažu na važnost vode za cijeli biljni i životinjski svijet.

Priložene fotografije i video zapisi najbolje će dočarati njihovu zainteresiranost i oduševljenje metodom samostalnog istraživanja u nastavi.

Fontana

Aristotelovo jaje