preskoči na sadržaj

Osnovna škola Zamet Rijeka

Login
Tražilica
e-Dnevnik

Katalog knjižnice OŠ Zamet

Priloženi dokumenti:
Kamo nakon osnovne skole (1).pdf

Kalendar
« Prosinac 2020 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
Prikazani događaji

Misao mjeseca

Studeni

Ne možemo svi činiti velika djela, ali možemo činiti mala djela s velikom ljubavlju.

Majka Tereza

 

Lektira

Kako pronaći e-lektire, pogledajte u prezentaciji u prilogu ili na linku

I. RAZRED

(izabrati 4 djela, obvezno prvo)

1. Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke (izbor)

2. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima

3. Grigor Vitez: A zašto ne bi

4. Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara

5. Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari ili Plesna haljina žutog maslačka

6. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu

7. Ewa Janikovszkv: Baš se veselim ili Znaš li i ti ili Da sam odrastao ili Kako da odgovorim

8. Željka Horvat-Vukelja: Hrabrica ili Zdenko Slovojed ili Slikopriče ili Leteći glasovir ili Petra uči plivati

9. Sonja Zubović: Kako se gleda abeceda

10. Ivanka Borovac: Životinjska abeceda

11. Stanislav Femenić: Idi pa vidi

12. Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome

13. Jean-Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao

14. Ana Đokić Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane

II. RAZRED

(izabrati 5 djela, obvezno prvo)

1. Hans Christian Andersen: Bajke (izbor)

2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak

3. Kareli Čapek: Poštarska bajka

4. Carlo Collodi: Pinokio

5. Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh

6. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu

7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada

8. Nada Iveljić: Nebeske barke ili Pronađeno blago ili Božićna bajka

9. Želimir Hercigonja: Poštar zeko Brzonogi ili Prašnjavko ili Kjel crna labud ptica ili Vodenjak i stara kruška

10. Andrea Peterlik-Huseinović: Plavo nebo ili Ciconia ciconia

11. Desa Muck: Anica i sportski dan ili Anica i čarobnica Lili

12. Ela Peroci: Djeco, laku noć (izbor)

13. Ivica Bednjanec: Durica: male ljubavi

14. Mila Željeznjak: Sretne priče

15. Božidar Prosenjak: Miš

16. Hrvoje Kovačević: General Kiro miš

17. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama

18. Charles Perrault: Bajke (izbor: Vile, Kraljević Čuperak, Mačak u čizmama, Pepeljuga ili Ljepotica i zvijer Mme Leprimce

de Beaumont koja se redovito tiska pod Perraultovim imenom.)

19. Nada Zidar-Bogadi: Sretni cvrčak

 

III. RAZRED

(izabrati 7 djela, obvezna prva dva)

1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu

2. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića

3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke

4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen

5. Dubravko Horvatić: Grički top

6. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P. ili Drugi dnevnik Pauline P.

7. Sanja Pilić: Nemam vremena ili E baš mi nije žao ili Hoću i ja

8. Stanislav Femenić: Ludi kamen

9. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu

10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran ili Čuvarice novih krovova

11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće

12. Gianni Rodari: Putovanje Plave strijele ili Čipolino

13. Hrvatske narodne bajke

14. James M. Barrie: Petar Pan

15. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru

16. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza

17. Otfried Preussler: Mali vodenjak ili Mala vještica

18. Elwyn Brooks White: Paukova mreža

19. Dragutin Horkić: Čađave zgode

20. Basne (izbor)

 

IV. RAZRED

(izabrati 7 djela, obvezna prva dva)

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Regoč i Šuma Striborova

2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice

3. Anto Gardaš: Duh u močvari ili Ljubičasti planet ili Izum profesora Leopolda ili

Bakreni Petar ili Tajna zelene pećine ili Igračke gospođe Nadine

4. Erich Kästner: Emil i detektivi ili Tonček i Točkica ili Leteći razred ili Blizanke

5. Hrvoje Kovačević: Tajna Ribljeg Oka ili Tajna mačje šape ili Tajna Tužnog psa ili Tajna graditelja straha ili Tajna

zlatnog zuba

6. Slavko Mihalić: Petrica Kerempuh

7. Felix Salten: Bambi

8. Rudvard Kipling: Knjiga o džungli

9. Nikola Pulić: Ključić oko vrata

10. Matko Marušić: Snijeg u Splitu

11. Johanna Spyri: Heidi

12. Jagoda Truhelka: Zlatni danci

13. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina

14. Maja Gluščević: Bijeg u košari ili Klopka za medvjedića

15. Nada Mihoković-Kumrić: Tko vjeruje u rode još

16. Silvija Šesto: Bum Tomica ili Bum Tomica 2

17. Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve

18. Hrvoje Hitrec: Eko Eko

19. Istvan Bekeffi: Pas zvan gospodin Bozzi

20. Sanja Lovrenčić: Esperel, grad malih čuda

21. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa ili Ronja razbojnička kći ili Razmo u skitnji

22. Zvonimir Balog: Ja magarac ili Pusa od Krampusa ili Nevidljiva Iva ili Zmajevi i vukodlaci

23. Ludwik Jerzy Kern: Ferdinand Veličanstveni

24. Anton van de Velde: Neobični doživljaji ptića Sovica

25. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi

 

V. RAZRED

(izabrati 9 djela, obvezna prva tri)

1. Ivan Kušan: Uzbuna na Zelenom Vrhu ili Koko i duhovi ili Zagonetni dječak ili Koko u Parizu ili Lažeš, Melita ili Domaća zadaća

2. Šaljive narodne priče

3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice

4. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa ili Tiki traži neznanca ili Posada oklopnog vlaka ili Suvišan u Svemiru

5. Grigor Vitez: Pjesme

6. Sempe/Goscinny: Nikica

7. Miro Gavran: Sretni dani ili Kako je tata osvojio mamu ili Zaljubljen do ušiju ili Svašta u mojoj glavi

8. Zlatko Krilić: Početak plovidbe ili Čudnovata istina ili Zabranjena vrata ili Veliki zavodnik ili Šaljive priče i priče bez šale

9. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka

10. Pavao Pavličić: Zeleni tigar ili Petlja ili Trojica u Trnju

11. Michael Coleman: Zov labirinta ili Mreža je bačena ili Bijeg s Mreže

12. Tihomir Horvat: Tajna Gornjega grada ili Frka u Ščitarjevu ili Muki

13. Mark Twain: Doživljaji Toma Sawyera ili Doživljaji Huckleberrvja Finna

14. Jules Verne: Put u središte zemlje ili Put oko svijeta za 80 dana ili 20000 milja pod morem

15. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi

16. Tito Bilopavlović: Paunaš

17. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici

18. Basne (izbor)

19. Branka Primorac. Ljubavni slučaj mačka Joje

20. Roald Dahl: Charlie i tvornica čokolade

21. Michael Ende: Jim Gumb i strojovođa Lucas

22. Ivan Cankar: Istina i ljubav

23. Henry Winterfeld: Timpetill (Grad bez roditelja)

24. Hrvoje Hitrec: Matko na štakama

25. Anto Gardaš: Miron u škripcu ili Filip dječak bez imena

26. Selma Lagerlof: Legende o Kristu

 

VI. RAZRED

(izabrati 9 djela, obvezna prva tri)

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine (osim Šume Striborove i Regoča koji su obrađeni u četvrtome razredu)

2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik

3. August Šenoa: Povjestice

4. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča

5. Mark Twain: Kraljević i prosjak

6. Henrvk Sienkievvicz: Kroz pustinju i prašumu

7. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina

8. Snježana Grković-Janović: Velebitske vilin staze

9. Josip Cvenić: Čvrsto drži joy-stick

10. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu

11. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda

12. Christine Nostlinger: Konrad, dječak iz limenke ili Olfi među ženama

13. Vlatko Šarić: Rogan ili Miško

14. Vladimir Nazor: Veli Jože

15. Milutin Majer: Dolazak Hrvata

16. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen

17. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić

18. Jonathann Swift: Gulliverova putovanja

19. Alfonse Daudet: Pisma iz moga mlina

20. Joža Horvat: Waitapu ili Operacija Stonoga

21. Frances Hodgson Burnett: Mali lord

22. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme

23. Danijel Dragojević: Bajka o vratima

24. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon

25. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije (izbor)

26. Oscar Wilde: Sretni kraljević

27. Nikola Pulić: Maksimirci

 

VII. RAZRED

(izabrati 9 djela, obvezna prva tri)

1. Božidar Prosenjak: Divlji konj

2. Hrvoje Hitrec: Smogovci

3. Vladimir Nazor: Pripovijetke

4. Dobriša Cesarić: Pjesme

5. Damir Miloš: Bijeli klaun

6. Zoran Pongrašić: Gumi-gumi

7. Branka Primorac: Maturalac

8. Dubravko Jelačić-Bužimski: Sportski život Letećeg Martina ili Balkanska mafija ili Martin protiv CIA-e i KGB-a

9. Charles Dickens: Oliver Twist

10. Ićan Ramljak: Povratnik ili San bez uzglavlja

11. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke

12. Dinko Šimunović: Duga

13. Pero Zlatar: Otključani globus

14. Zvonko Todorovski: Prozor zelenog bljeska ili Mirakul od mora

15. Branka Kalauz: Čuj, Pigi, zaljubila sam se

16. Jadranka Klepac: Miris knjige

17. Bernard Jan: Potraži me ispod duge

18. Daniel Defoe: Robinson Crusoe

19. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba

20. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice

21. Sue Tovvnsend: Tajni dnevnik Adriana Molea ili Novi jadi Adriana Molea

22. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja

23. Scott O’Dell: Otok plavih dupina ili Caru carevo

24. Gustav Schwab: Najljepše priče klasične starine

25. Nada Iveljić: Želiš li vidjeti bijele labudove ili Bijeli patuljak ili Lutke s dušom

26. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana

27. Nada Mihoković-Kumrić: Lastin rep

28. C. S. Lewis: Kronike iz Narnije

29. Izbor proze i poezije o domovinskome ratu

 

VIII. RAZRED

(izabrati 9 djela, obvezna prva tri)

1. Dinko Šimunović: Alkar

2. Slavko Kolar: Breza

3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale

4. Ernest Hemingway: Starac i more

5. August Šenoa: Prosjak Luka ili Branka

6. Dnevnik Ane Frank

7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore

8. Višnja Stahuljak: Don od Tromeđe ili Zlatna vuga

9. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotršćaka

10. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka ili Čarobni prosjak

11. Đuro Sudeta: Mor

12. William Shakespeare: Romeo i Julija

13. Pero Budak: Mećava

14. Silvija Šesto: Debela ili Vanda ili Tko je ubio Pašteticu

15. Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke

16. Maja Brajko Livaković: Kad pobijedi ljubav

17. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje ili Sasvim sam popubertetio

18. Vladan Desnica: Pravda

19. Mate Balota: Tijesna zemlja

20. Eugen Kumičić: Sirota ili Začuđeni svatovi

21. Tomislav Milohanić: Deštini i znamenje

22. Miroslav Krleža: Djetinjstvo

23. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke

24. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti

25. Josip Laća: Grand hotel

26. Goran Tribuson: Legija stranaca ili Rani dani ili Ne dao Bog većeg zla

27. Zlatko Krilić: Krik

28. Milena Mandić: Pokajnik

29. Antoine de Saint Exupery: Mali princ

30. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston

31. Nancy Farmer: Kuća škorpiona

32. Nick Hornbv: Sve zbog jednog dječaka

33. Michael Ende: Momo ili Beskrajna priča

 

POPIS E-LEKTIRE ZA OSNOVNU ŠKOLU

1. razred

Bajke - (oko 1806-1858) - Jacob i Wilhelm Grimm

Izabrane pjesme - (1950-1965) - Grigor Vitez

A zašto ne bi... - (1959.-1965.) - Grigor Vitez

 

2. razred

Priče ili bajke iz prošlih vremena s poukom - (1697) - Charles Perrault

Ljepotica i zvijer - (1756) - Jeanne-Marie Leprince de Beaumont

Bajke - (1835-1845) - Hans Christian Andersen

Pinocchiove pustolovine - (1881) - Carlo Collodi

Poštarska bajka - (1932) - Karel Čapek

 

3. razred

Hrvatske narodne bajke - (-) - Hrvatska narodna (usmena) književnost, Sanja Lovrenčić

Basne - (6. st. pr. Krista) - Ezop

Čarobnjak iz Oza - (1900) - Lyman Frank Baum

Petar Pan - (1911) - James Matthew Barrie

Čudnovate zgode šegrta Hlapića - (1913) - Ivana Brlić-Mažuranić

Bijeli jelen - (1913) - Vladimir Nazor

Basne - (1920-1930-tih) - Ivana Brlić-Mažuranić

Priča o doktoru Dolittleu - (1920) - Hugh Lofting

Vlak u snijegu - (1931) - Mato Lovrak

Nemam vremena - (1994) - Sanja Pilić

 

4. razred

Heidi - (1880-1881) - Johanna Spyri

Knjiga o džungli - (1894) - Rudyard Kipling

Priče iz davnine - (1916, 1926) - Ivana Brlić-Mažuranić

Šuma Striborova - (1916) - Ivana Brlić-Mažuranić

Regoč - (1916) - Ivana Brlić-Mažuranić

Bambi - (1923) - Felix Salten

Družba Pere Kvržice - (1933) - Mato Lovrak

Esperel - grad malih čuda - (1994) - Sanja Lovrenčić

Mama je kriva za sve - (1999) - Zoran Pongrašić

Bum Tomica - (2002) - Silvija Šesto

 

5. razred

Usmene narodne priče - (-) - Hrvatska narodna (usmena) književnost

Basne - (6. st. pr. Krista) - Ezop

Put u središte Zemlje - (1864) - Jules Verne

20.000 milja pod morem - (1870) - Jules Verne

Put oko svijeta u 80 dana - (1873) - Jules Verne

Pustolovine Toma Sawyera - (1876) - Mark Twain

Pustolovine Huckleberryja Finna - (1884) - Mark Twain

Legende o Kristu - (1904) - Selma Lagerlöf

Basne - (1920-1930-tih) - Ivana Brlić-Mažuranić

Izabrane pjesme - (1950-1965) - Grigor Vitez

Filip, dječak bez imena - (1994) - Anto Gardaš

 

6. razred

Gulliverova putovanja - (1726) - Jonathan Swift

Povjestice - (1866 i kasnije) - August Šenoa

Pisma iz mog mlina - (1869) - Alphonse Daudet

Kraljević i prosjak - (1882) - Mark Twain

Mali lord Fauntleroy - (1886) - Frances Hodgson Burnett

Sretni princ - (1888) - Oscar Wilde

Veli Jože - (1908) - Vladimir Nazor

Kroz pustinju i prašumu - (1911) - Henryk Sienkiewicz

Priče iz davnine - (1916, 1926) - Ivana Brlić-Mažuranić

Sunce djever i Neva Nevičica - (1916) - Ivana Brlić-Mažuranić

Regoč - (1916) - Ivana Brlić-Mažuranić

7. razred

Robinson Crusoe - (1719) - Daniel Defoe

Oliver Twist - (1838) - Charles Dickens

Čuvaj se senjske ruke - (1875) - August Šenoa

Odabrane pripovijetke - (1894-1905) - Vjenceslav Novak

Iz velegradskog podzemlja - (1905) - Vjenceslav Novak

Izabrane pripovijesti - (1905-1929) - Dinko Šimunović

Duga - (1907) - Dinko Šimunović

Odabrane pripovijetke - (1910-1942) - Vladimir Nazor

Priče s ostrva, iz grada i sa planine - (1927) - Vladimir Nazor

Voda - (1927) - Vladimir Nazor

 

8. razred

Romeo i Julija - (između 1591 i 1595) - William Shakespeare

Prosjak Luka - (1879) - August Šenoa

Branka - (1881) - August Šenoa

Začuđeni svatovi - (1883) - Eugen Kumičić

Sirota - (1885) - Eugen Kumičić

Izabrane pripovijesti - (1905-1929) - Dinko Šimunović

Alkar - (1908) - Dinko Šimunović

Srebrne svirale - (1920-2004) - Dragutin Tadijanović

Mor - (1930) - Đuro Sudeta

Odabrane pripovijetke - (1936) - Ivan Goran Kovačić

Dnevnik Anne Frank - (1942-1944) - Anne Frank

Mali princ - (1943) - Antoine de Saint-Exupéry

Bilješke jedne gimnazijalke - (2001) - Nada Mihelčić

Tko je ubio Pašteticu? - (2003) - Silvija Šesto

Priloženi dokumenti:
Kako pronaci e-lektiru.pptx

preskoči na navigaciju