« Svibanj 2024 »

Učiteljica Ana Jeličić te 2.c i 2.d razred produženog boravka sudjelovali u natječaju „Ne okolišaj!“
Autor: Iva Nežić Crljenica, 14. 3. 2022.

Učiteljica Ana Jeličić svoje je drugašiće u produženom boravku uključila u hvalevrijedan natječaj kojim se osvještava ekološki prihvatljivo ponašanje. Sudjelovali su u ekonatječaju pod nazivom "Ne okolišaj!"- održivi razvoj u praksi za najbolji kreativni rad izrađen isključivo od otpada.

Cijeli prošli tjedan učiteljica Ana Jeličić i njezin 2.c i 2.d produženog boravka osmišljavali su  razne kreativne ideje te izradili predmete od recikliranih materijala. Istinski su se potrudili i uživali u radu.

Izradili su robote, teglice za cvijeće, vjetrenjače, posudice za olovke i mirisne svijeće, a posebno su uživali u šivanju i kreiranju veselih torbica. Šivali su torbice za mobitele i maskice.. Najdragocjenije su zasigurno torbice koje su šivali za svoje mame i koje su im odlučili pokloniti za Dan žena.

Toliko su zavoljeli šivanje da šiju i ovaj tjedan u slobodno vrijeme u produženom boravku. Učiteljica Ana Jeličić kaže kako se nije nadala tolikom odazivu djece, a posebno su je iznenadili dječaci koji su se s velikim žarom posvetili šivanju i često bili uspješniji od djevojčica.  Dva dana djeci se pridružila ravnateljica koja im je prenijela svoja znanja o šivanju.

Bravo, učiteljice Ana i djeco iz produženog boravka!