« Svibanj 2024 »

Osmaši uživali na predstavljanju Ugostiteljske škole u hotelu Hilton Rijeka Costabella Beach Resort & Spa
Autor: Iva Nežić Crljenica, 2. 5. 2022.

Školska pedagoginja Mirjana Jurica opisala je krasan sunčan i edukativan dan u popularnom riječkom hotelu:

U četvrtak, 28. travnja 2022.,  dvadeset učenika osmih razreda u pratnji socijalne pedagoginje  Sande Šoić i pedagoginje Mirjane Jurice prisustvovalo je manifestaciji pod nazivom Turizam iza kulisa u hotelu Hilton Rijeka Costabella Beach Resort & Spa u organizaciji Ugostiteljske škole Opatija i hotela Hilton Rijeka.

Glavna ideja manifestacije bila je prezentacija Ugostiteljske škole Opatija i upoznavanje učenika 8. razreda sa zanimanjima kuhar, konobar, slastičar i turističko-hotelijerski komercijalist.

Predstavnici Ugostiteljske škole sa svojim su učenicima predstavili zanimanja i objasnili koliko traje obrazovanje za pojedine smjerove te gdje se mogu zaposliti po završetku obrazovanja. Svoja iskustva prenijeli su i mladi kuhari i slastičari koji nisu krili svoj entuzijazam prema zanimanju kojim se bave.

Predstavnici hotela Hilton Costabella učenike su lijepo ugostili i proveli kroz prostorije objekta (restoran, spa -zonu, terasu s vanjskim bazenom i barom).  Najviše pozornosti izazvao je glavni barmen vanjskog bara kada je  demonstrirao  izradu koktela te pozvao učenike da mu se pridruže u šanku  kako bi se i sami okušali u vještinama izrade.

Bio je to jedan zanimljiv dan pri čemu smo vrlo lijepo ugošćeni i počašćeni od strane organizatora. Naši učenici će ga  zasigurno dugo pamtiti, a nekima će možda biti kotačić koji će odrediti daljnji put u obrazovanju.