« Svibanj 2024 »

Mali planinari spojili rekreaciju i učenje na svježem ličkom zraku
Autor: Iva Nežić Crljenica, 8. 5. 2018.

Voditeljice Mladih planinara, učiteljice Višnja Petretić i Anamari Boras, našim učenicima uvijek organiziraju  prekrasne izlete koji će im zauvijek ostati u lijepom sjećanju.

Sunčanu i sparnu subotu, 5. svibnja, naši su planinari iskoristili za odlazak na nešto svježiji velebitski i lički zrak. Ovaj je izlet bio idealan spoj poučnog, zabavnog i rekreativnog. Naime, posjetili su grad Senj te obišli kulu Nehaj uz stručno vođenje. Prirodne ljepote Like doživjeli su u malom mjestu Krasno gdje su posjetili Šumarski muzej te Kuću Velebita. Stručni vodič ispričao im je mnoge zanimljive podatke pa su naši planinari zaključili kako će sigurno u budućnosti opet posjetiti ovaj lijepi kraj koji nudi brojne sadržaje, rekreativne i kulturno-povijesne.

Naši Mali planinari promiču zdrav život i bavljenje sportom, a da se pritom i nešto nauči te proširi opća kultura. Oni su svima nama uzor i daju nam poticaj da se pokrenemo i iskoristimo prirodne ljepote svoga kraja.